Stránky kapely Viejos (čti: vjechos)


Viejos - kapela, která vznikla začátkem roku 2003, ale formovala se už daleko dříve. Z původních muzikantských sedánků u lahvinky vína jsme dospěli k tomu, že místo oblíbených spirituálů se naučíme něco jiného, vlastního. Dali jsme si název Viejos- což je španělsky „staří“. Takto nás označil Janin syn Honza, když zjistil, co že to vlastně chceme v našem věku začít provádět. A tak jsme v obsazení- Jana, Danka, Toníček a Mandolenka- absolvovali pár vernisáží, nějakou přehlídku kapel a vyzkoušeli si i samostatný koncert v jednom starém kostelíku s úžasnou akustikou.

Postupně jsme se začali rozrůstat- přidávali jsme další a další hudební nástroje a další a další hlasy. Přibyl k nám Johan, Peršan a nakonec Jiřka se Stříbrákem. Dosáhli jsme úctyhodného počtu- bylo nás osm a v této sestavě jsme mimo jiné začali pravidelně hrávat v galerii Mlejn, kde jsme pořádali nejen hudební setkání. Za dva roky ve Mlejně s námi vystupovala pěkná řádka výborných muzikantů, hrálo tam divadlo a občas jsme promítli i nějaký film. Dále jsme hrávali na různých přehlídkách a natočili jsme CD.

 

Pak se začalo obsazení měnit- odešla manželata Danka s Toníčkem, poté Johan a nakonec Jana. Zůstali jsme čtyři. Pak přišel odchod nejbolestivější- Peršan. V prosinci roku 2006 přestalo tlouct jeho muzikantské srdíčko. Těžce jsme se z toho vzpamatovávali, ale po měsících hledání cesty, jak dál, opět stojíme před posluchači a hrajeme po boku jiných muzikantů. Změnili jsme „lokál“- galerii jsme vyměnili za restauraci U Chýlků, vrátil se nám Toníček- tentokrát ne jako kytarista, ale s baskytarou. Janička nám dál na naše vystoupení nosí řízky, Danka přijde povzbudit. Ať už v počtu osmi, či čtyř lidí- na tom nezáleží- možná „viejos“- ale stále odhodlaní ......

Webmaster: niec.ales@seznam.cz ___ Šela © 2008 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si web zdarma!Webnode